8. Svetonedeljska biciklijada

Dana, 15.4.2018. godine, kao uvertira Tour of Croatia, održana je 8. Svetonedeljska biciklijada.

Mnogobrojni biciklisti okupili su se u 11 sati na Trgu Ante Starčevića gdje je bio start, ali i kasniji cilj same biciklijade.

Sudionici 8. Svetonedeljske biciklijade vozili trasom: Sveta Nedelja (Trg Ante Starčevića)- Brezje - Kerestinec - Purgarija - jezero Kerestinec - Rakitje – jezero ŠRD Rak Rakitje – Kamp Zagreb - jezero Orešje – Strmec – jezero Kipišće – Sveta Nedelja (Trg Ante Starčevića).

Za prvih 100 prijavljenih sudionika biciklijade organizator, Biciklistički klub Sveta Nedelja, je osigurao i majice, a pokrovitelji ove manifestacije bili su Grad Sveta Nedelja, Turistička zajednica grada Svete Nedelje i Sportska zajednica Grada Svete Nedelje.