MEĐUNARODNA SMOTRA FOLKLORA U SVETOJ NEDELJI

U dvorcu Erdody, 18. srpnja 2019. godine s početkom u 20,00 sati održava se Međunarodna smotra folklora.

Nastupaju grupe:

BUGARSKA, Group for authentic folklore „Diado Dragoi“, Dragoevo

EGIPAT, Marsa Matrouh Troupe for Folkloric Arts

GRČKA, Lyceym club of Greek women, Thessaloniki

IRAN, Mirza Abdollah Band, Teheran

ITALIJA, Centro culturale Terrazzani, Trabia (Sicilia)

KINA, Ensemble „Choor“, Beijing

LATVIJA, Aizkraukles pagasta deju kolektīvs „Pēda“, Aizkraukle

LITVA, Jorė, Vilnius

POLJSKA, Zespól pieśni i tańca „Strzecha“ im. Joli Rymszy, Racibórz

te domaća kulturno-umjetnička društva

Uz smotru održava se i promocija lokalnih svetonedeljskih proizvoda i suvenira. Smotra u Svetoj Nedelji predstavlja inozemne sudionike 53. Međunarodne smotre folklora Zagreb, koja se održava od 17. do 21. srpnja u Zagrebu. Tema ovogodišnje zagrebačke smotre je „Karolinom i Lujzijanom do Rijeke“.

Organizatori: ZKUU Sveta Nedelja, KUC Travno

Pokrovitelji: Grad Sveta Nedelja, TZ Sveta Nedelja, Svenkom d.o.o.

Medijski pokrovitelj: Svetonedeljski list