Održana 27. redovna sjednica Gradskog vijeća

Izvještaji sa sjednica

Danas je  s početkom u 11,00 sati održana 27. redovna sjednica Gradskog vijeća Grada Svete Nedelje kojoj je prisustvovalo 16 od 17  vijećnika. Dnevni red, nakon povlačenja 2 točke,  sadržavao je 18 točaka i jednoglasno je je usvojen. U sklopu aktualnog sata pitanje je postavio vijećnik Marijan Vojvodić (HDZ), a odnosilo se na javni prijevoz na području Svete Nedelje. Nakon otvorenja rotora, ukinuto je 9 autobusnih linija Samoborčeka i Autoturista prema Zagrebu, a koje prolaze kroz Novake i Rakitje. Gradonačelnik Dario Zurovec pojasnio je da je upoznat s problemom te da je odmah po objavi novog privremenog voznog reda od oba prijevoznika zatražio pisano očitovanje o ukidanju linija. Iako nezadovoljan njihovim odgovorom, gradonačelnik Dario Zurovec  istaknuo je kako će nastaviti raditi na rješenju navedenog problema.

Nakon jednoglasne verifikacije zapisnika s 26. redovne sjednice Gradskog vijeća, uslijedile su točke dnevnog reda vezane uz Prostorne planove uređenja. Prijedlog Odluke o donošenju VII. izmjena i dopuna Prostornog plana uređenja Grada Svete Nedelje uvodno je pojasnila Dunja Ožvaltić ispred izrađivača studije – Urbanističkog instituta Hrvatske d.o.o. Zagreb, a Prijedlog Odluke o donošenju III. izmjena i dopuna Detaljnog plana uređenja zone poslovne namjene Sveta Nedelja obrazložila je Sandra Jakopec ispred izrađivača studije – APE d.o.o. Nakon kraće rasprave prihvaćeni su Prijedlog Odluke o donošenju VII. izmjena i dopuna Prostornog plana uređenja Grada Svete Nedelje i Prijedlog Odluke o donošenju III. izmjena i dopuna Detaljnog plana uređenja zone poslovne namjene Sveta Nedelja većinom glasova.

Izvješće o statusu projekta Grad – prijatelj djece podnjela je predsjednica Koordinacijskog odbora Grad prijatelj djece Sveta Nedelja Sabrina Pejić. Tom je prilikom zahvalila svim članovima odbora kao i svim udrugama s područja grada koje su doprinijele rezultatu odnosno dobivanju statusa Sveta Nedelja – Grad prijatelj djece. Nakon kraće rasprave, izvješće je jednoglasno prihvaćeno.

Prijedlog Odluke o 2. izmjeni i dopuni Odluke o raspodjeli rezultata poslovanja za 2018. godinu uvodno je obrazložila i pojasnila pročelnica Upravnog odjela za financije, računovodstvo i javne prihode Biserka Delač, a nakon kraće rasprave Prijedlog Odluke je jednoglasno prihvaćen. Također, nakon rasprave usvojen je i rebalans proračuna za 2019. godinu i izmjene popratnih programa proračuna (Prijedlog Odluke o 2. izmjeni i dopuni Odluke o raspodjeli rezultata poslovanja za 2018. godinu, Prijedlog Odluke o 2. izmjeni i dopuni Odluke o proračunu Grada Svete Nedelje za 2019. godinu i projekcije proračuna za 2020. i 2021. godinu, Prijedlog Odluke o izmjeni i dopuni Odluke o izvršavanju proračuna Grada Svete Nedelje za 2019. godinu, Prijedlog Odluke o 2. izmjeni i dopuni Programa građenja komunalne infrastrukture i plana građenja komunalnih vodnih građevina na području grada Svete Nedelje u 2019. godini, Prijedlog Odluke o 2. izmjeni i dopuni Programa održavanja komunalne infrastrukture na području grada Svete Nedelje u 2019. godini, Prijedlog Odluke o 2. izmjeni i dopuni Programa gradnje građevina za gospodarenje komunalnim otpadom za 2019. godinu, Prijedlog Odluke o 2. izmjeni i dopuni Programa javnih potreba u socijalnoj skrbi Grada Svete Nedelje u 2019. godini) koje je uvodno obrazložio gradonačelnik Dario Zurovec.

Uz kraću raspravu prihvaćen je i Prijedlog  II. Izmjene i dopune Plana davanja koncesija za 2019. godinu, Prijedlog II. Izmjene i dopune Srednjoročnog (trogodišnjeg) plana davanja koncesija za razdoblje od 2018. do 2020. godine te Prijedlog Plana davanja koncesija za 2020. godinu. Prijedlog Odluke o načinu pružanja javne usluge prikupljanja miješanog komunalnog otpada i biorazgradivog komunalnog otpada na području Svete Nedelje uvodno je obrazložila viša savjetnica za gospodarstvo i EU projekte Grada Svete Nedelje Martina Fabijan pri tome  kako smo s obzirom na Uredbu o gospodarenju komunalnim otpadom dužni uskladiti navedenu Odluku. Nakon kraće rasprave, Odluka je prihvaćena većinom glasova.

Gradsko vijeće većinom glasova, a nakon kraće rasprave, usvojilo je prijedlog Odluke o  osnivanju ustanove Kulturni centar Sveta Nedjelja. Kulturno djelovanje u Svetoj Nedelji isključivo je temeljeno na kulturnom amaterizmu – djelovanju kulturno-umjetničkih udruga, od kojih je dio okupljen u Kulturnoj zajednici Grada Svete Nedelje. Knjižnična djelatnost kao sastavni dio kulturnog razvoja, prisutna je u Gradu Svetoj Nedelji tek u osnovnom obliku budući nije ustrojena središnja knjižnica, već djeluje nekoliko tzv. knjižnih stanica, a osnivanje tzv. narodne knjižnice zakonska je obveza budući je propisano da su općine i gradovi s više od 3000 stanovnika dužni samostalno ili zajedno osnovati narodnu knjižnicu kao ustanovu te njezine podružnice na svojem području. S obzirom na veličinu i potrebe Grada Svete Nedelje, Gradsko vijeće prihvatilo je prijedlog Odluke za osnivanje javne ustanove u kulturi čija će djelatnost, obuhvaćati šire područje kulturne djelatnosti (tzv. polivalentne ustanove u kulturi) u sklopu koje bi se ustrojila tzv. narodna knjižnica u sastavu, a u doglednoj mogućnosti i gradski muzej odnosno galerija.

Prijedlog Odluke o osnivanju Ustanove za upravljanje nekretninama Grada Svete Nedelje uvodno je obrazložila pročelnica Upravnog odjela za financije, računovodstvo i javne prihode Biserka Delač. Navedena ustanova predstavlja ustanovu osnovanu radi upravljanja i održavanja nekretnina u vlasništvu Grada Svete nedelje s naglaskom na upravljanje i održavanja sportskih i kulturnih nekretnina u vlasništvu Grada.  Vijećnici Gradskog vijeća Grada Svete Nedelje nakon rasprave su većinom glasova prihvatili prijedlog Odluke.