Održan Sajam mogućnosti

Danas, 20. studenog 2015. godine, s početkom u 11,00 sati u novoj školskoj sportskoj dvorani kraj Područne škole Rakitje, održan je „Sajam mogućnosti” Grada Svete Nedelje.

„Sajam mogućnosti” i ove godine organizirala je Policijska uprava Zagrebačka – Policijska postaja Samobor, te Vijeće za prevenciju Grada Svete Nedelje, a sudionici su bili učenici 6. i 7. razreda Osnovne škola Sveta Nedelja (uključujući i područne škole). U uvodnom govoru zamjenik načelnika Policijske postaje Samobor, Vid Noršić istaknuo je važnost ovog projekta, te pohvalio suradnju s Gradom, kao i matičnom Osnovnom školom, pri ostvarenju istog, a sam „Sajam mogućnosti” otvorio je gradonačelnik Grada Svete Nedelje, Drago Prahin, pozvavši svu djecu razmotre ponuđene aktivnosti i da svatko pronađe nešto za sebe.

Svoj rad predstavili su Policija, VZG Svete Nedelje, HGSS-a te članice Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Grada, kao i članice Sportske zajednice Grada. Tako su svo rad predstavili NK Sava Strmec, NK Sloga Brezje, ŽRK Sloga Sveta Nedelja, MRK Sloga Sveta Nedelja, Taekwondo klub Motiv+, Judo klub Sakura, Kyokushin karate klub Domenica, STK Sveta Nedelja – Novaki, Šahovski klub Sveta Nedelja, Biciklistički klub Sveta Nedelja, Oldtimer klub Stari kotači. Ispred zajednice Kulturno umjetničkih-udruga svoj rad predstavili su Svetonedeljske mažoretkinje, Udruga Balans – Code, KD Sveta Nedelja, te Udruga „Kragulj”.

Posebna pozornost učenika pripala je policijskim službenicima koji su demonstrirali rad psa tragača droge.Pas tragač je uspješno obavio vježbu pronalaska droge na vozilu Policije bez prethodnog saznanja gdje je postavljen.

Organizirana je i utrka za učenike 6. i 7. razreda, u kategorijama djevojčice i dječaci, kojima je po završetku programa, bogate nagrade i medalje uručio svetonedeljski kontakt policajac, Krunoslav Ječić.