28. obljetnica prve gardijske brigade Tigrovi

Dana 4. studenoga 2018. godine Prva gardijska brigada Tigrovi obilježava 28. obljetnicu Tigrova te svečano otvaranje ,,Spomen doma Tigrova” i Ustanove za sveobuhvatnu skrb ,,Tigrovi” u vojarni Vitez Damir Martić u Rakitju.

5. studenog 1990. godine iz baze u Rakitju krenuli su na ratni put i dali izniman doprinos u obrani i oslobađanju Hrvatske u Domovinskom ratu.

Kod spomen obilježja poginulim i nestalim ,,Tigrovima” položeni su vijenci i zapaljene su svijeće, a zatim je uslijedila molitva.

Okupili su se brojni pripadnici i zapovjednici Tigrova, članovi obitelji poginulih i nestalih vojnika, ratni vojni invalidi Domovinskog rata, predstavnici braniteljskih udruga, izaslanik predsjednice Republike Ante Deur, izaslanik Vlade Republike, ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, brojne postrojbe HV-a, predstavnici Grada Zagreba, gradonačelnik Grada Svete Nedelje Dario Zurovec i predsjednik Gradskog vijeća Grada Svete Nedelje Matej Vrdoljak, zamjenik župana Zagrebačke županije Hrvoje Frankić te župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar.

Prisutne su pozdravili predsjednik Udruge Tigar Darko Rukavina i ravnatelj ustanove Josip Lucić te su podsjetili na povijest i slavni ratni put Tigrova i čestitali svima 28. obljetnicu osnutka prve gardijske brigade Tigrovi. Zahvalili su se i svima koji su pomogli i doprinjeli izgradnji Ustanove za sveobuhvatnu skrb ,,Tigrovi”. Na kraju govora, prisutne su pozdravili pozdravom ,,Za Hrvatsku kao Tigar “. Uslijedilo je obraćanje prisutnih uzvanika.

Nakon otvorenja Spomen doma ,,Tigrova” i predstavljanja Ustanove za sveobuhvatnu skrb ,,Tigrovi” i Jedinice za posebne namjene MUP-a RH Rakitje, uslijedilo je prigodno druženje uz programe sekcija, glazbu i domjenak.

Grad Sveta Nedelja čestita pripadnicima prve gardijske brigade Tigrovi na 28. obljetnici. Čast je i ponos u Svetoj Nedelji imati ,,Spomen doma Tigrova” i Ustanovu za sveobuhvatnu skrb ,,Tigrovi” te zahvaljuje na doprinosu u obrani i oslobađanju Hrvatske u Domovinskom ratu. Grad Sveta Nedelja će uvijek rado pomoći prvoj gardijskoj brigadi Tigrovi.

,,Za Hrvatsku kao Tigar’’