SUFINANCIRANJE VEĆ NABAVLJENIH UDŽBENIKA ZA UČENIKE

Gradonačelnik Grada Svete Nedelje donio je odluku o refundaciji cijene nabave udžbenika za svetonedeljske srednjoškolce koji polaze srednju školu u Samoboru (i škole u drugim gradovima pod istim uvjetima kao za srednjoškolce koji pohađaju školu Samoboru: Zaprešić i Zabok) u iznosu od 1.000,00 kuna, a isplate se vrše u svim poslovnicama Fine od 01.10.2022. godine. Roditelji sredstva mogu podići uz predočenje svoje osobne iskaznice i rodnog lista djeteta za koje se podižu sredstva.

Na blagajni Gradske uprave (Trg A. Starčevića 5, Sveta Nedelja, I. kat) od 10.10. 2022. godine vršit će se isplate za učenike koji pohađaju školu u Pregradi. Roditelji sredstva mogu podići uz predočenje svoje osobne iskaznice i rodnog lista djeteta za koje se podižu sredstva.

Podsjećamo, Grad Sveta Nedelja financira i nabavu dopunskih i pomoćnih nastavnih sredstava za sve naše osnovne škole. Odluka se odnosi na nabavu radnih bilježnica, zbirka zadataka, radnih materijala za izvođenje vježbi i praktičnog rada iz tehničke kulture, likovne mape i dr., a za navedeno osigurana su sredstva u visini od gotovo milijun kuna.

Uz udžbenike i dodatne nastavne materijale Grad Sveta Nedelja srednjoškolcima i studentima s područja grada subvencionira mjesečne pokazne karte u autobusnom, tramvajskom i željezničkom prijevozu na relaciji mjesto prebivališta – mjesto školovanja/studiranja. Iznos subvencije za autobusni prijevoz Samoborček/Autoturist za srednjoškolce iznosi 25 % mjesečne pokazne karte (preostali iznos sufinancira Vlada RH), a za studente 75%. ZET i HŽ sufinancira se za srednjoškolce u visini od 25-50% iznosa (ovisno o subvenciji Vlade RH), a studentima u visini od 75% mjesečne pokazne karte.

Za ostvarivanje prava na subvenciju javnog prijevoza ZET i HŽ potrebno je doći u Grad Svetu Nedelju, Trg Ante Starčevića 5, porta/prizemlje, po Potvrdu za subvenciju. Potvrde se izdaju od ponedjeljka do petka u vremenu od 9,00 do 14,00 sati. Da bi navedena Potvrda bila izdana potrebno je donijeti odnosno priložiti sljedeću dokumentaciju:

1.UČENICI – potvrdu o redovnom pohađanju škole koju izdaje tajništvo škole, ispunjen ZET-ov obrazac
2.STUDENTI – potvrdu o redovnom studiranju koju izdaje studentska referada, ispunjen ZET-ov obrazac