NA KRILIMA ZNANJA: SVETA NEDELJA DODIJELILA PRIZNANJA SVOJIM NAJBOLJIM UČENICIMA I MENTORIMA

Grad Sveta Nedelja dodijelio je priznanja najuspješnijim učenicima osnovnih škola i zahvalnice njihovim mentorima za iznimne uspjehe na državnim natjecanjima.

U svijetu brzih promjena i stalnog napretka, obrazovanje i učenje postaju temeljne komponente za osobni i profesionalni razvoj. Kako bi se osigurao uspjeh u današnjem društvu, važno je ne samo stjecati znanje, već i razvijati vještine koje potiču kritičko razmišljanje, kreativnost i prilagodljivost. Jedan od ključnih načina za poticanje ovih vještina je sudjelovanje u različitim oblicima natjecanja, koja učenicima pružaju priliku da primijene svoje znanje, testiraju svoje granice i izgrade samopouzdanje.

Ova školska godina, za osnovnoškolce s područja Grada Svete Nedelje bila je obilježena iznimnim uspjesima na državnim natjecanjima, što svjedoči o predanosti, radu i talentu mladih intelektualaca i njihovih neumornih vodiča – mentora. Danas, 25. lipnja 2024. godine održan je svečani prijem u Gradskoj vijećnici na kojem su dodijeljena priznanja učenicima koji su postigli jedno od prva tri mjesta na državnim natjecanjima, priznanja za sudjelovanja na državnim natjecanjima, te zahvalnice za mentore neuspješnijih učenika.

Natjecanja predstavljaju izvrstan alat za poticanje učenja i razvoja, omogućuju učenicima da primijene teoretsko znanje u praktičnim situacijama, čime se potiče dublje razumijevanje i stjecanje vještina. Sudjelovanje u natjecanjima razvija natjecateljski duh, potiče ambiciju i želju za postizanjem najboljih rezultata. To motivira učenike da daju sve od sebe i da se kontinuirano usavršavaju.

„Vaši uspjesi su dokaz da trud, rad i strast prema učenju donose nevjerojatne rezultate. Potičemo vas da nastavite tim putem i u nadolazećim godinama, te da i dalje težite izvrsnosti u svemu što radite. Posebno priznanje i zahvalnost želimo iskazati mentorima, bez kojih ovi uspjesi ne bi bili mogući. Vaša predanost, stručnost i neumorna podrška bili su ključni za uspjeh naših učenika. Hvala vam što ste bili uz naše učenike na njihovom putu do postizanja ovih značajnih rezultata“, rekao je gradonačelnik Grada Svete Nedelje Dario Zurovec te dodao: „Poticanje učenja, obrazovanja i sudjelovanja u natjecanjima ključno je za razvoj naših mladih. Kroz pružanje podrške, resursa i priznanja, možemo stvoriti okruženje koje potiče rast i uspjeh svakog učenika. Naša je odgovornost kao zajednice da osiguramo da svi učenici imaju priliku iskoristiti svoj puni potencijal i postati lideri budućnosti.“

Učenici i mentori pristigli su na dodjelu u prisutnosti svojih ravnatelja škola. Zvonimir Markić ravnatelj Osnovne škole Sveta Nedelja istaknuo je kako se ponose svim svojim učenicima i njihovim uspjesima jer su oni rezultat spoja rada njihovih profesora i njihove osobne velike želje. „Motiv je ono što ih pokreće i siguran sam da će ostaviti trajni pečat na ovom svijetu.“

Petra Markanović, ravnateljica Osnovne škole Vladimir Deščak rekla je kako su svi iznimno ponosni na postignute uspjehe i nada se da će jednog dana ostaviti trag na sve stanovnike s ovih prostora. „Želim svima da unaprijede naš lijepi grad, da uspiju u životu i da kroz njega idu ovakvim uspješnim stopama.“

Priznanje Grada Svete Nedelje – Priznanje za izvanredan uspjeh u školskoj godini 2023./2024. dodijelilo se:

 • Magdaleni Gabriša iz Osnovne škole Sveta Nedelja za osvojeno 1. mjesto na 66. Natjecanju mladih tehničara Republike Hrvatske za sedme razrede – obrada materijala
 • Franki Brković iz Osnovne škole Sveta Nedelja za osvojeno 2. mjesto na 66. Natjecanju mladih tehničara Republike Hrvatske za pete razrede – maketarstvo i modelarstvo,
 • Dori Dobovičnik iz Osnovne škole Sveta Nedelja za osvojeno 10. mjesto na 66. Natjecanju mladih tehničara Republike Hrvatske za osme razrede – elektronika,
 • Sari Rački iz Osnovne škole Sveta Nedelja za osvojeno 22. mjesto na 66. Natjecanju mladih tehničara Republike Hrvatske za šeste razrede – graditeljstvo,
 • Teni Herak, iz Osnovne škole Sveta Nedelja za osvojeno 11. mjesto na Državnom natjecanju iz njemačkog jezika – kategorija I – Lista A,
 • Ani Markoljević iz Osnovne škole Vladimir Deščak za osvojeno 3. mjesto na Državnom natjecanju iz matematike za šeste razrede i za osvojeno 4. mjesto na Državnom natjecanju iz informatike za šeste razrede – digitalne kompetencije,
 • Viktoriji Gašo Kasik iz Osnovne škole Vladimir Deščak za osvojeno 11. mjesto na Državnom natjecanju iz biologije i
 • Srednjoškolcu Marku Markoljeviću iz XV. Gimnazije (MIOC) za osvojeno 2. mjesto na državnoj razini natjecanja iz biologije u kategoriji 1. razreda srednje škole.

Zahvalnice Grada Svete Nedelje profesorima i mentorima uspješnih učenika dodijeljene su:

 • Tihomiru Seničaru, profesoru u Osnovnoj školi Sveta Nedelja i mentoru Magdalene Gabriša, Franke Brković, Dore Dobovičnik i Sare Rački,
 • Ireni Stojanović, profesorici u Osnovnoj školi Sveta Nedelja i mentorici Tene Herak,
 • Petri Markanović, profesorici matematike u Osnovnoj školi Vladimir Deščak i mentorici Ane Markoljević
 • Marijani Sugović, profesorici informatike u Osnovnoj školi Vladimir Deščak i mentorici Ane Markoljević
 • Gordani Kalanj Kraljević, profesorici u Osnovnoj školi Vladimir Deščak i mentorici Viktorije Gašo Kasik.

 

 

Galerija slika

Prikažite cijelu galeriju
Navigacija
Pretraga
Prilagođeni mod
Na vrh
Postavke kolačića Web stranice grada Sveta Nedelja koriste kolačiće u svrhu analitike i oglašavanja, kako bi mogli pružiti korisnicima najkvalitetniju uslugu, te kako bi mogli obavještavati korisnike o aktivnostima grada Sveta Nedelja i povezane službe grada Sveta Nedelja kroz ciljano oglašavanje.
Napredne postavke kolačića Web stranice grada Sveta Nedelja koriste kolačiće u svrhu analitike i oglašavanja, kako bi mogli pružiti korisnicima najkvalitetniju uslugu, te kako bi mogli obavještavati korisnike o aktivnostima grada Sveta Nedelja i povezane službe grada Sveta Nedelja kroz ciljano oglašavanje.
 • Osnovni kolačići
 • Kolačići vezani uz spremanje privola korisnika (ne sadrže identifikacijske podatke), te kolačići vezani uz anonimizirano praćenje prometa na stranicama grada Sveta Nedelja (Google Analytics)
 • Analitika
 • Sustav za naprednije praćenje ponašanja korisnika. Svi korisnici su anonimizirani i informacije o njima su svedene na vrstu operativnog sustava i pretraživač (browser) koji koriste.
 • Oglašavanje
 • Kolačići za izgradnju aninomiziranih retargeting lista u oglašivačkim platformama sustava Facebook i Google AdWords u svrhu kvalitetnijeg informiranja stanovništva o događanjima na području grada. Grada Sveta Nedelja ne dijeli svoje liste s trećim osobama, izuzev službi unutar grada Svete Nedelje (npr. Turistička zajednica).
 • Društvene mreže
 • Prikaz interaktivnih elemenata društvenih mreža na stranicama grada Sveta Nedelja

Pomoć s osobama s invaliditetom

Paleta boja

 • {{item.name}}

Veličina slova

 • Aa
Zatvorite